امروز: اردیبهشت ۵, ۱۴۰۳ ۹:۰۰ ب٫ظ

قفل کردن، پاک کردن و ردیابی دستگاه اپل از راه دور

چگونه با استفاده از اپل ایدی، آیفون یا مک خود را ردیابی یا آن را قفل کنیم؟

از مهمترین سرویس های اپل، سرویس آیکلود است که دارای بخشی با نام Find my iPhone می باشد. شما با مراجعه به قسمت setting و سپس iCloud در دستگاه اپل و وارد کردن اپل ایدی خود در آن، find my iphone به صورت خودکار، فعال می شود.

با فعال شدن این سرویس شما از راه دور می توانید دستگاه خود را ردیابی کنید یا آن را قفل و تمامی اطلاعات آن را پاک نمایید. این سرویس در مواقعی که دستگاه شما به سرقت می رود بسیار کاربرد دارد.

فقط به این نکته توجه داشته باشید در صورت فعال سازی find my iphone، اگر بخواهید آن را غیر فعال و اپل ایدی خود را از آیکلود خارج کنید، حتما باید رمز اپل ایدی خود را بزنید. در غیر این صورت نمی توانید اپل ایدی را خارج نمایید.

به منظور ردیابی یا قفل کردن دستگاه اپل از راه دور مراحل زیر را دنبال کنید. توجه داشته باشید، لازمه ی این کار این است که شما از قبل اپل ایدی را در iCloud وارد کرده باشید و همچنین در آیکلود گزینه find my iphone روشن باشد. اگر می خواهید از موقعیت دقیق دستگاه خود آگاهی یابید، می بایست Location Services را فعال نمایید. برای فعال سازی Location Services به Settings > Privacy > Location Services بروید.

وارد شدن به سایت آیکلود از طریق لپ تاپ یا PC

۱.با استفاده از لپ تاپ یا سیستم خود وارد سایت www.icloud.com شوید و اطلاعات اپل ایدی خود را وارد و sign in بزنید.

۲.پس از وارد شدن آیکون Find My iPhone را انتخاب نمایید.

۳.بر روی All Devices کلیک کنید. شما در این قسمت می توانید لیست تمام دستگاههایی که اپل ایدی تان در قسمت آیکلودش وارد شده است بینید. بر روی دستگاه مورد نظر کلیک نمایید.

دستگاه هایی روشن نمایش داده می شوند که به اینترنت متصل هستند. در غیر این صورت به صورت خاکستری نمایش داده می شوند.

۴.در صفحه باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه خود را ببینید. همچنین با کلیک بر روی Lock می توانید دستگاه خود را از راه دور قفل کنید و با کلیک بر روی Erase می توانید تمام اطلاعات دستگاه خود را از راه دور پاک نمایید.

وارد شدن به سایت آیکلود از طریق گوشی آیفون

۱.با استفاده از گوشی آیفون وارد سایت www.icloud.com شوید و بر روری Open Find My iPhone کلیک کنید.

۲.اطلاعات اپل ایدی خود را وارد و بر روی Sign In کلیک کنید.

۳.پس از ورود شما می توانید لیست دستگاههایی که از این اپل آیدی در آیکلود استفاده می کنند و find my iphone آنها فعال است را ببینید. بر روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید

۴.در صفحه باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه خود در صورت اتصال به اینترنت ببینید. همچنین با کلیک بر روی Actions و سپس انتخاب Lost Mode می توانید دستگاه خود را از راه دور قفل کنید و با کلیک بر روی Erase می توانید تمام اطلاعات دستگاه خود را از راه دور پاک نمایید.

۰.۰۰ avg. rating (۰% score) - ۰ votes
0 نظرات

No Comment.